Tysiące zadowolonych klientów
Produkty najwyższej jakości
Szybka dostawa

Jak przygotować meble ogrodowe przed sezonem?

Jak przygotować meble ogrodowe przed sezonem?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią pora na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. W związku z tym często pojawia się pytanie: jak przygotować meble ogrodowe do sezonu? Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału zostały zrobione nasze stoły, krzesła, leżanki czy ławki. Inaczej potraktujemy plastik i technorattan, a innej pielęgnacji wymaga drewno.

Jednak niezależnie od surowca, najważniejszym zabiegiem przygotowawczym pozostaje czyszczenie mebli ogrodowych przed sezonem. W trakcie przechowywania sprzęty z pewnością się zakurzyły i wymagają odświeżenia, zanim zaczniemy z nich korzystać.

Czyszczenie mebli plastikowych

Meble ogrodowe z plastiku czy technorattanu są niezwykle łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy umyć je wodą z dodatkiem łagodnego detergentu, opłukać i wysuszyć. W przypadku większych zabrudzeń można użyć myjki ciśnieniowej, która ma również tę zaletę, że usunie brud ze wszystkich trudno dostępnych szczelin i zakamarków.

Przygotowanie mebli drewnianych

Drewno jest materiałem podatnym na korozję biologiczną (grzyby, bakterie) oraz narażonym na działanie szkodników. Dlatego sprzęty ogrodowe z tego materiału należy przed sezonem odpowiednio zaimpregnować, aby zwiększyły swoją odporność na czynniki zewnętrzne, zwłaszcza wilgoć. Impregnat wnika w strukturę drewna i chroni je przed deszczem, promieniowaniem UV czy owadami.

Poduszki i akcesoria tekstylne

Aby dopełnić przygotowań do sezonu ogrodowego dobrze jest odświeżyć poduszki oraz inne akcesoria tekstylne wyściełające meble. Większość z nich można prać w pralce, co jest najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Do higienicznego przechowywania poduszek i utrzymania ich w czystości mogą przydać się pojemne skrzynie ogrodowe.

Im lepiej przygotujemy sprzęty - stoły, krzesła, huśtawki, ławy - na wiosnę, tym lepiej będą nam służyły przez cały sezon. Dobrze jest też rozeznać się, czy nasze zestawy nie wymagają uzupełnienia o nowe egzemplarze. Jeśli tak, warto skorzystać z bogatej oferty Ołer Garden.

Blog
5 pytań o meble ogrodowe z plastiku
(30-03-2022)

Sprzęty z tworzywa sztucznego cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego - są lekkie, wytrzymałe, estetyczne i nie wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wiele osób zadaje jednak pytania dotyczące ich właściwości. Poniżej prezentujemy odpowiedzi na pojawiające się najczęściej.

Wygodne i lekkie leżaki na plażę
(04-02-2022)

Jeśli wybierają się Państwo nad morze lub jezioro, warto zabrać ze sobą turystyczny sprzęt do siedzenia. Rolę tę spełnią doskonale wygodne i lekkie leżaki na plażę dostępne w naszym sklepie internetowym Ołer Garden.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl